Do 6/2023 som zarobila 9800 EUR, potom som bola PN. Mám nárok na plný daňový bonus?

Zodpovedané
9. feb 2024

Dobrý deň,

od júna som PN. Podávam ročné zúčtovanie dane, do júna som zarobila 9800 EUR.

Môžem mať nárok na celý daňový bonus na deti?

Rozdelí sa celý rok na 12 mesiacov, alebo mi strhnú od júla do decembra nárok na bonus na deti?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať nárok na daňový bonus za celý rok. Neuvádzate počet detí ani vek deti, ale výška DB sa prepočíta a posudzuje sa celoročný zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka