Do pôvodnej práce nemôžem nastúpiť kvôli pracovnej dobe. Je výhodnejšie dať výpoveď, čerpať dovolenku, alebo ísť na PN?

Zodpovedané
26. feb 2024

Dobrý deň,

1.4.2024 mám nástup do práce po RD, no som tehotná.

Je výhodnejšie dať výpoveď, čerpať dovolenku, alebo ísť na PN?

Tak, aby som si nepokazila materskú a rodičak.

Mám sa zamestnať niekde inde na určitý čas?

Do pôvodnej práce nemôžem nastúpiť kvôli pracovnej dobe, lebo som väčšinou sama s dcérou.

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate kedy by ste mali nastúpiť na novú materskú. Ideálne je zotrvať v pracovnom pomere. Prípadná PN neovplyvní výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka