Dohoda o pracovnej činnosti. Ako je to s odvodmi do Sociálnej poisťovne?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

skončila som prácu na TPP, ale ostala som v tej istej práci na dohodu o pracovnej činnosti. Inú prácu nemám. V zmluve uvedené podľa potreby max. v rozsahu 2 hodín. V zdravotnej poisťovni mi povedali, že teda platí za mňa zamestnávateľ.

Ako je to s odvodmi do Sociálnej poisťovne?

Mám sa niekde prihlásiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte dohodu s pravidelným príjmom (pracovný týždeň po - pia, resp. 5 dní po 2 hod.), tak všetky odvody platí zamestnávateľ - aj do SP a aj ZP.

S prianím pekného dňa,
Lenka