Dostala som výpoveď a som PN. Budem mať nárok na materské?

Zodpovedané
12. máj 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer bol ukončený 30.9.2023. Od 1.10. 2023 do 5.3.2024 som bola evidovaná na úrade práce. Od 6.3.2024 do 30.4.2024 som bola zamestnaná. Dali mi výpoveď v skúšobnej dobe kvôli tehotenstvu. Od 29.4.2024 som sa dala vypísať a som PN.

Budem mať nárok aj na materské alebo len na rodičovský príspevok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

potrebujete mať 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom. Ak splníte túto podmienku, budete mať nárok na materské.

Môže sa Vám do potrebných dní nemocenského poistenia započítať aj predchádzajúce zamestnanie, resp. časť z neho, ktoré by spadalo do požadovaného obdobia, ale neuvádzate kedy začal predošlý pracovný pomer.

S prianím pekného dňa,
Lenka