Druh poberal daňový bonus na dcéru, ale teraz ho prepustili z práce. Čo bude s bonusom?

Zodpovedané
24. mar 2024

Dobrý deň,

druh poberal ročne na dcéru daňový bonus. Tento mesiac ho prepustili z práce a je vypísaný na PN.

Ako to bude teraz s bonusom?

Ja som na rodičovskej, dcéra má 2 roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

momentálne nebude daňový bonus vyplatený nikomu. Keď sa zamestná, bude mať znovu nárok na daňový bonus.

Následne pri ročnom zúčtovaní dane, alebo pri podaní DP za rok 2024 sa prepočíta nárok na bonus za celý rok podľa jeho celého zdaniteľného príjmu, ktorý dosiahne počas celého roka 2024 a odpočíta sa vyplatený DB zamestnávateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka