Existuje premlčacia doba pri výpočte nároku na dovolenku za obdobie rodičovskej a materskej dovolenky?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Existuje niečo ako premlčacia doba pri výpočte nároku na dovolenku za obdobie rodičovskej a materskej dovolenky?

Nastúpila som pred cca 8 mesiacmi späť do práce a vysvitlo, že mi zle vypočítali nárok na dovolenku za MD a RD.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak Vám nesprávne vypočítali nárok, požiadajte ich písomne o opravu. Ak nebudú reagovať skúste im pohroziť, že podáte podnet na Inšpektorát práce.

Premlčacia doba je podľa Občianskeho zákonníka tri roky, ale odporúčam sa opýtať aj v Poradni občianske, obchodné a pracovné právo.

S prianím pekného dňa,
Lenka