Garden leave a dohodnuté odstupné. Budú všetky informácie uvedené aj vo výpovedi?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

so zamestnávateľom sme sa sa dohodli, že po návrate z RD zostanem 3 mesiace na garden leave - prekážky v práci. Sľúbili mi aj odstupné vo výške troch mesačných platov. Keďže to nemám ešte čierne na bielom, tak by som chcela overiť.

Bude táto informácia uvedená priamo na výpovedí?

Nerada by som podpísala niečo, čo už sa nebude dať zmeniť.

V prípade, že by som sa chcela registrovať na úrade práce a požiadať o podporu, je to garden leave vedené ako obnovenie môjho poistenia, alebo musím čerpať dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neodporúčam Vám podpísať výpoveď, keď v nej všetky dohodnuté podmienky nebudú uvedené. Trvajte na tom, aby vo výpovedi bolo všetko uvedené.

Pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia. Čerpať dovolenku nie je potrebné.

S prianím pekného dňa,
Lenka