Je možné, aby otec požiadal o materskú dovolenku po skončení materskej dovolenky matky?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať.

Majú nárok na materskú dovolenku obaja rodičia, ak o ňu nežiadajú v súčasnom období?

Otec by požiadal o materskú dovolenku po skončení materskej dovolenky matky.

Ak áno, ako sa vypočíta a koľko môže ktorý z nich čerpať?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec môže požiadať o materské po skončení čerpania materskej matky.
Vypočíta sa u každého zvlášť, pokiaľ majú na ňu obaja nárok a spĺňajú podmienky na jej priznanie.

Matke trvá materské 34 týždňov, otcovi 28 týždňov.

S prianím pekného dňa,
Lenka