Je možné preplatiť časť dovolenky, keď som na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
24. jún 2023

Dobrý deň,

pracujem v školstve, zmluvu mám na dobu neurčitú. V práci čakajú, že od 01/2024 nastúpim. Mám viac ako 100 dní starej dovolenky. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ktorá by mala končiť 01/2024. Od 1.9.2023 mám nastúpiť na nové pracovné miesto v inej škole.

Ako postupovať?

Ako a kedy ukončiť pracovný pomer v starom zamestnaní, ak zmluva v novom zamestnaní by bola od 1.9.2023?

Je možné nejakým spôsobom čerpať dovolenku?

Dá sa aspoň časť dovolenky preplatiť, keď som na rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete mať súbežne aj dva pracovné pomery. Ideálne je dohodnúť sa s prvým zamestnávateľom o ukončení pracovného pomeru dohodou k určitému dňu.

Zamestnávateľa môžete požiadať o aj čerpanie dovolenky počas rodičovskej dovolenky s tým, že sa rodičovská dovolenka preruší. Dovolenka môže byť preplatená až pri ukončení pracovného pomeru. Školy mávajú vypracované kolektívne zmluvy, v ktorých bývajú aj tieto ustanovenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka