Je možné týždeň pracovať a týždeň byť práceneschopný?

Zodpovedané
19. apr 2023

Dobrý deň,

otec je živnostník a je onkologický pacient. Je na PN a každé dva týždne chodí na chemoterapie. Chcel by ísť medzi chemoterapiami do práce.

Dá sa zrušiť PN na týždeň a potom zasa dať PN?

Viete mu niečo poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nech sa dohodne s doktorom, ktorý mu PN vystavuje. Dá sa byť na PN dva týždne, potom nejaký čas odpracovať (pokiaľ bude vládať) a znovu ísť na PN v čase chemoterapie.

Ak má prácu, ktorú môže vykonávať doma, nemusí ani rušiť PN. SZČO môže dosahovať príjmy z podnikania, ale nesmie porušiť liečebný režim. Musí byť na adrese, ktorú uviedol, kde sa bude počas PN zdržiavať. PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania.

Držím mu palce.

S prianím pekného dňa,
Lenka