Je možné, že bývalému partnerovi pri ročnom zúčtovaní nevyšiel preplatok?

Zodpovedané
14. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať. Po dohode s bývalým partnerom poberá každý mesiac daňový bonus on kým som na rodičovskej dovolenke. Samozrejme mi ho dáva. Tak sme sa dohodli.

Je možné, že pri ročnom zúčtovaní mu nevyšiel preplatok?

Vraj len 100 EUR aj to len kvôli tomu, že mal 3 týždne PN. Na papieri má minimálnu mzdu.

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné, že mohol mať preplatok iba 100 EUR. Bez konkrétnych údajov sa neviem presne vyjadriť.

Ak nežije s Vami v spoločnej domácnosti spolu s dieťaťom, alebo ak nemáte striedavú starostlivosť, potom neoprávnene poberal daňový bonus.

S prianím pekného dňa,
Lenka