Je pravda, že pri práci v EÚ sa podpora vyratáva len z príjmu zo zahraničia?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

do 2/2022 som bola 15 rokov zamestnaná na Slovensku, cca 500 EUR v hrubom. Potom som v danom roku odrobila 4 mesiace v Rakúsku cca 2200 EUR v hrubom a následne 3 mesiace na Slovensku cca 1200 EUR v hrubom.

Tento rok som bola 8 mesiacov opäť v Rakúsku, cca 2200 EUR v hrubom.

Koľko musím ešte odpracovať v Rakúsku, aby sa mi do podpory nezarátal ten nízky príjem 500 EUR?

Je pravda, že pri práci v EÚ sa podpora vyratáva len z príjmu zo zahraničia?

Na úrade práce a ani v Sociálnej poistenie mi nevedeli poradiť, že vraj je to individuálne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vaše posledné zamestnanie bolo v EÚ, pri výpočte dávky v nezamestnanosti sa zoberie do úvahy príjem len z poslednej práce v zahraničí.

Inakšie by sa postupovalo, keby ste robili v EU, po návrate by ste ešte nejaký čas odrobili na SK a následne požiadali o dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka