Je pravda, že vyplatený daňový bonus sa už nevracia?

Zodpovedané
23. mar 2024

Dobrý deň,

robím daňové priznanie. Zamestnankyňa mala za november a december vyplatený (mesačne) daňový bonus v celkovej výške 336 EUR. V daňovom priznaní však vyšla výška daňového bonusu iba 182 EUR (malý príjem). Zrazené preddavky boli vo výške 353 EUR, podľa daňového priznania nevyšlo platiť žiadnu daň. To znamená, že 353 EUR by mal byť preplatok. Ale mne ten preplatok poníži o tú sumu 154 EUR (336-182).

Je to správne?

Nemalo by to byť tak, že už vyplatený daňový bonus sa nevracia?

Za január až október si daňový bonus uplatnil manžel v daňovom priznaní.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, ak je prepočítaný nárok DB nižší ako výška vyplateného daňového bonusu, zamestnanec nestráca nárok na už vyplatený daňový bonus. Stačí prepísať ručne príslušný riadok v DP.

S prianím pekného dňa,
Lenka