Je pre mňa výhodnejšie ukončiť živnosť k 1.10.2023 alebo 30.9.2023?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

chcel by som ukončiť živnosť. Pracovnú zmluvu ako zamestnanec mám od 2.10.2023.

Je pre mňa výhodnejšie ukončiť živnosť k dátumu 1.10.2023 alebo 30.9.2023?

Ak ju ukončím 1.10.2023 musím platiť zdravotné poistenie za celý október alebo len alikvotnú časť?

Dá sa vôbec takto ukončiť živnosť?

Ak ju ukončím k 30.9.2023, aké povinnosti kvôli tomuto jednému dňu vyplývajú?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne ideálne je živnosť ukončiť dňom 1.10.2023. Budete mať vykryté celé obdobie, žiadny "hluchý" jeden deň. Nie je problém ukončiť živnosť, môžete aj skôr s tým, že živnosť sa ukončí k dátumu aký uvediete.

Zdravotné poistenie zaplatíte alikvotne (za jeden deň).

S prianím pekného dňa,
Lenka