Je v poriadku nastúpiť počas rodičovskej dovolenky do práce, čerpať dovolenku, súčasne pracovať na dohodu a poberať rodičovský príspevok?

Zodpovedané
21. apr 2024

Dobrý deň,

pred ukončením rodičovskej dovolenky si musím vyčerpať starú dovolenku, keďže som mala dva retazove pôrody a tretie dieťa sa narodilo po roku v práci - v školstve, vyslo to tak, že sa mi nakopilo dosť veľa dovolenky.

Pracujem však popritom na dohodu o pracovnej činnosti - administratívne prace.

Je v poriadku nastúpiť počas rodičovskej dovolenky do práce, čerpať dovolenku niekoľko mesiacov, súčasne aj pracovať na dohodu a poberať rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri rodičovskom príspevku môžete pracovať neobmedzene. Môžete sa počas rodičovskej dovolenky vrátiť do zamestnania, čerpať dovolenku, zároveň mať dohodu (na inú činnosť, s ktorou pôvodný zamestnávateľ súhlasí) a poberať aj RP.

S prianím pekného dňa,
Lenka