K 31.3.2024 som podpísala výpoveď. Ak teraz otehotniem, budem mať ešte nárok na materskú?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

podpísala som výpoveď k 31.3.2024.

Ak teraz otehotniem, budem mať ešte nárok na materskú?

Z čoho by ju vypočítali?

V roku 2023 som bola len na RD potom PN, PN stále trvá. Od 1.4.2024 chcem sa zaevidovať na úrad práce kvôli podpore. Pracovný pomer trval viac než 5 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate po RD sa Vám PN aktivovalo nemocenské poistenie (počas RD je prerušené, počas platenej PN už nie je prerušené), tým pádom by ste mohli mať nárok na materské z ochrannej lehoty, pokiaľ otehotniete najneskôr do pol roka od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka