Kedy a akým spôsobom mám podať výpoveď, aby mi bola uznaná čo najvyššia dávka v nezamestnanosti?

Zodpovedané
14. júl 2023

Dobrý deň,

som na RD, poberala som materskú a momentálne aj vyšší RP. Pred otehotnením som bola zamestnaná asi 5 rokov u môjho terajšieho zamestnávateľa. Do tejto práce sa však vrátiť nemôžem z rodinno-praktických dôvodov. Syn bude mať 3 roky vo februári. Kým si nenájdem prácu, ktorá by mi vyhovovala, chcela by som ísť na úrad práce (ak to dovtedy nestihnem).

Kedy a akým spôsobom mám podať výpoveď, aby mi bola uznaná čo najvyššia dávka v nezamestnanosti?

Mám si čerpať dovolenku, ktorá sa mi nakopila počas MD?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak podáte výpoveď vy, výpovedná doba bude 2 mesiace. Výpovedná doba plynie od prvého dňa mesiaca, nasledujúceho po doručení výpovede.

Pokiaľ výpoveď doručíte zamestnávateľovi v novembri 2023, výpovedná doba začne plynúť 01.12.2023 a pracovný pomer by takto skončil 31.01.2024.

Pokiaľ budete po dohode so zamestnávateľom pred ukončením pracovného pomeru čerpať dovolenku aspoň jeden - dva dni a ostatné nevyčerpané dni by sa preplatili pri ukončení pracovného pomeru, takýmto spôsobom sa navýši dávka v nezamestnanosti. Uvedené platí v prípade, ak ste počas RD nemali žiadny iný zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka