Kedy je najlepšie ukončiť pracovný pomer, keď plánujeme aj druhé dieťa?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

zamestnávateľ mi nevie prispôsobiť pracovný čas, tak uvažujem nad dohodou o ukončení pracovného pomeru. Chcela by som využiť podporu v nezamestnanosti.

Kedy je najlepšie ukončiť pracovný pomer, keď plánujeme aj druhé dieťa?

Chcem otehotnieť v ochrannej lehote, aby som bola čo najlepšie finančne zabezpečená a spĺňala podmienky na čerpanie podpory, PN, tehotenského a materskej. Zamestnávateľ súhlasí s čerpaním a predplatenim dovolenky.

RD mi končí 21.10.2023, čo je sobota. Vymeriavací základ na hodinu mám 6,1 eur a 24 dní zostatok dovolenky. V aguste mi v práci vyplatili odmeny 280 eur. Počas RD žiadny iný príjem. V septembri chcem čerpať rekreačný poukaz v plnej výške (275 eur).

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ zamestnávateľ súhlasí, 19.10. a 20.10. (príp. viac dní) požiadajte o čerpanie dovolenky a zároveň 20.10.2023 sa ukončí pracovný pomer dohodou. Zbytok nevyčerpanej dovolenky by Vám preplatili pri skončení pracovného pomeru. Odmeny v auguste je otázne či podliehali odvodom do SP. Ak ste nepreušili RD tak nie a v tom prípade by neovplyvnili výpočet dávok.

S prianím pekného dňa,
Lenka