Kedy mám ukončiť pracovný pomer, aby mi vyšla maximálna podpora v nezamestnanosti?

Zodpovedané
22. aug 2023

Dobrý deň,

29.9.2023 (piatok) má syn 3 roky.

Kedy mám ukončiť pracovný pomer, aby mi vyšla maximálna podpora v nezamestnanosti?

Dovolenku mám 11,5 dňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak ste nemali príjem počas RD a čerpali by ste deň - dva dni dovolenku, týmto by sa aktivovalo nemocenské poistenie. Ak by sa Vám hneď ukončil pracovný pomer, potom by sa Vám podpora v nezamestnanosti navýšila (možno aj na max) vďaka pár dňom dovolenky a zbytku preplatenej dovolenky. Pokiaľ Váš zamestnávateľ bude súhlasiť vo Vašom prípade: požiadate zamestnávateľa o čerpanie dovolenky napríklad na dni 28.09.2023 - 29.09.2023 a zároveň 29.09.2023 sa ukončí pracovný pomer dohodou, (zbytok dovolenky Vám preplatia pri skončení pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka