Kedy po výpovedi musí manžel nastúpiť na materskú?

Zodpovedané
2. júl 2023

Dobrý deň,

môj manžel ide dať ku koncu mesiaca výpoveď a chce nastúpiť na materskú s našou ročnou dcérkou.

Keď dá výpoveď k 30.6.2023, tak za koľko musí nastúpiť na materskú?

Je možné, aby bol napr. mesiac na úrade práce a potom nastúpil na materskú?

Ak áno, tak ako sa mu bude rátať výška materskej dovolenky?

Bude to z priemerného príjmu, ktorý mal v práci, alebo tam bude zahrnutý aj mesiac na úrade?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

otec dieťaťa má iba 7-dňovú ochrannú lehotu od skončenia nemocenského poistenia. Po skončení pracovného pomeru musí do 7 dní požiadať o materské.

Dávka v nezamestnanosti by neovplyvnila výšku materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka