Kedy pred výpoveďou mám čerpať deň dovolenky?

Zodpovedané
13. júl 2023

Dobrý deň,

28. augusta dcéra dovŕši 3 roky a tento deň bude pre mňa posledný deň rodičovskej dovolenky. Do práce by som mala nastúpiť 29. augusta, ale to je sviatok. Chcem však ukončiť pracovný pomer dohodou. Chcela by som dosiahnuť maximálnu podporu v nezamestnanosti. Teda čerpala by som deň dovolenku a v ten deň aj ukončila pracovný pomer.

Mám dovolenku čerpať až 30. augusta?

Neurobí mi ten deň sviatku nejakú galibu pri výpočte podpory v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dovolenku môžete čerpať 28. augusta a v tento deň po dohode so zamestnávateľom aj ukončiť pracovný pomer. Nemusíte čakať až do nástupu do práce.

S prianím pekného dňa,
Lenka