Koľko dní dovolenky budem mať po návrate do práce z rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť. Na materskú som nastúpila v 3/2022. Od 10/2022 som na rodičovskej. Do práce nastupujem 1.10.2023.

Koľko dní dovolenky budem mať po návrate do práce z rodičovskej dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že Vám začal pracovný pomer pred rokom 2022.

Za rok 2022 budete mať celoročný nárok na dovolenku, nakoľko na RD ste boli kratšie ako 100 pracovných dní. Materská sa posudzuje za výkon práce.

Za rok 2023 záleží koľko odpracujete.

Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku a zamestnanca, ktorý sa trvale stará o dieťa je najmenej päť týždňov (od 2020). Inak základná výmera sú štyri týždne.

S prianím pekného dňa,
Lenka