Koľko dní dovolenky mi nabehne pri nástupe do práce?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Keď prvý júlový týždeň nastúpim už normálne pracovať, koľko dní dovolenky mi hneď nabehne?

Bude to len alikvótna časť?

Budem mať v auguste nárok aspoň na 5 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rozumiem správne, tak od 18.5.2024 budete čerpať zostatkovú nevyčerpanú dovolenku za predošlé roky (tých 50 dní) a následne by ste chceli čerpať ďalšiu novú dovolenku, ktorá nabehne za rok 2024?

V roku 2024 budete teoreticky kratšie ako 100 pracovných dní, ak sa neukončí pracovný pomer počas roka 2024, budete mať nárok na celoročnú dovolenku, ak po RD nastúpite do zamestnania, alebo budete čerpať dovolenku. Je to o dohode so zamestnávateľom či by Vám umožnil čerpať aj túto novovzniknutú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka