Koľko dní musí trvať pracovný pomer v druhom zamestnaní, aby sa mi materská dávka vypočítala z dvoch príjmov?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

chcem si zvýšiť materskú dávku. Aktuáne mám jedno zamestnanie na TPP, kde si po RD čerpám dovolenku.

Koľko dní musí trvať pracovný pomer v druhom zamestnaní, aby sa mi materská dávka vypočítala z dvoch príjmov?

Prvý pracovný pomer bude trvať i naďalej.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete mať súbeh materských, je potrebné mať aj v druhom zamestnaní (alebo inom okrem toho čo ste na RD) 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom.

S prianím pekného dňa,
Lenka