Koľko hodín môžem pracovať popri opatrovateľskom príspevku?

Zodpovedané
21. jan 2024

Dobrý deň,

poberám opatrovateľský príspevok na syna. Mám info, že môžem pracovať pokiaľ nepresiahnem dvojnásobok životného minima.

Je to ohraničené časom?

Mala som možnosť pracovať na 6-hodinový úväzok, kde by som zarobila menej ako dvojnásobok životného minima. Na úrade mi však povedali, že môžem pracovať max. 4 hodiny.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozsah opatrovania ustanovuje § 14 ods. 4 zákona.
Pozrite si nižšie uvedenú tabuľku a podľa nej sa zorientujte. Neviem či sa dobre zobrazí, priložím aj link. Vykonávanie zamestnania nemôže byť v rozpore s účelom a rozsahom opatrovania ZŤP osoby.

B. Zaradenie do stupňa odkázanosti fyzickej osoby na pomoc inej fyzickej osoby na základe dosiahnutých bodov a určenie rozsahu odkázanosti

Stupeň Počet bodov Priemerný rozsah odkázanosti (hod/deň)
I. 105 – 120 0 0
II. 85 - 104 2 - 4 60 - 120
III. 65 - 84 4 - 6 120 - 180
IV. 45 - 64 6 - 8 180 - 240
V. 25 - 44 8 - 12 240 - 360
VI. 0 - 24 viac ako 12 viac ako 360

Link - nájdete ju úplne na konci:
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/SSVaR/tlaci...

S prianím pekného dňa,
Lenka