Končí mi pracovná zmluva. Ktorý deň mám ísť na PN?

Zodpovedané
24. aug 2023

Dobrý deň,

31.8.2023 mi končí pracovná zmluva zo strany zamestnávateľa. Zmluvu mi počas cca 3 rokov stále predlžovali - raz o 3 mesiace, raz o 6 mesiacov. Vždy podľa roboty.

Potrebujem ísť na PN a viem, že ochranná lehota je 7 dní.

Ktorý deň je ísť najlepšie na PN?

Bojím sa, aby nebolo neskoro.

Čo bude potom s výpoveďou?

Treba niečo nahlásiť na úrad práce alebo do SP?

Ako dlho môžem byť PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení pracovného pomeru je ochranná lehota 7 dní.

Najskôr na PN môžete ísť 4.9. (pondelok, 1.9. je sviatok, potom vîkend). Pokiaľ budete mať vystavenú ePN - elektronickú, tú už neoznamujete nikde. Ak Vám vypíšu ešte papierovú PN, tú zanesiete do pobočky Sociálnej poisťovne.

Až po skončení PN sa môžete zaevidovať na ÚPSVaR. Dĺžka PN by mala byť podľa Vášho zdravotného stavu. Ak ste mali pracovný pomer na určitú dobu, ktorá sa nepredĺži, touto dobou sa aj skončí. Výpoveď sa v tomto prípade nedáva.

S prianím pekného dňa,
Lenka