Končí mi rodičovská a dcérku nezobrali do škôlky. Ako postupovať?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

27. apríla 2024 mi končí RD. Dcérku nechcú zobrať do škôlky (plný stav).

Ako mám postupovať?

Môžem si do augusta predĺžiť rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak podáte žiadosť o prijatie dieťaťa do škôlky na školský rok 2024/25, pričom dieťa nebude prijaté, budete si môcť uplatniť nárok na predĺžený rodičovský príspevok až od septembra 2024.

Pozrite si link, choďte na koniec stránky. Bude tam tabuľka, je v nej uvedený mesiac a rok narodenia dieťaťa a odkedy by mohol byť nárok na predĺžený rodičovský príspevok.
https://www.employment.gov.sk/sk/uvodna-stranka...

S prianím pekného dňa,
Lenka