Kto dostáva daňový bonus a rodinné prídavky po rozvode?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

dostávam daňový bonus a rodinné prídavky na dve deti, sú odosielané na môj účet. Sme pred rozvodom, ešte nebola podaná žiadosť. Chcem, aby deti boli zverené mne. Manžel chce striedavú starostlivosť, ja to nechcem dopustiť.

Ak deti zveria mne, bude mi po rozvode pridelený naďalej daňový bonus a aj rodinné prídavky?

Ako to je v prípade striedavej starostlivosti?

Budem musieť manželovi posielať polovicu z rodinných prídavkov a bonusu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budú deti zverené iba Vám, manžel nebude mať nárok na daňový bonus.

Ak budete mať striedavú starostlivosť a nedohodnete sa na poberaní, prednostný nárok má vždy matka. Ale hneď na súde by sa mohlo pri striedavej starostlivosti určiť, kto bude poberať rodinné prídavky a kto daňový bonus. Prípadne pol roka jeden, pol roka druhý.

S prianím pekného dňa,
Lenka