Kto platí prvých 10 dní PN?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

som na PN, ktorú som stihla v ochrannej lehote hneď po skončení MD. PN mi mala byť vyplácaná od 1. dňa zo sociálky, no nestalo sa tak. Na sociálke tvrdia, že až od 11. dňa. Vraj prvých 10 dní platí zamestnávateľ.

Je to pravda?

V práci sa odvolávajú na sociálku a tá sa odvoláva na zamestnávateľa. A ja nemám vyplatených prvých 10 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

informujte sa u zamestnávateľa alebo na pobočke Sociálnej poisťovne, či zamestnávateľ poslal do Sociálnej poisťovne Registračný list FO - prerušenie a aký dátum uviedol začiatok čerpania rodičovskej dovolenky.

Následne, že či Sociálna poisťovňa spracovala tento Registračný list. Ak je dátum uvedený nasledujúci deň po skončení materskej dovolenky a následne vznikla PN max. do 7 dní, Sociálna poisťovňa by mala PN vyplácať od prvého dňa PN z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka