Má čerpanie dovolenky medzi materskou a rodičovskou dovolenkou vplyv na výpočet dávky v nezamestnanosti?

Zodpovedané
21. aug 2023

Dobrý deň,

zamestnávateľ ma kontaktoval, že mám nevyčerpanú dovolenku a bolo by dobré si veľkú časť vyčerpať medzi MD a RD, aby som potom nenastúpila s veľkým zostatkom.

Keby sme po skončení RD ja alebo zamestnávateľ ukončili pracovný pomer, mohlo by mať čerpanie dovolenky medzi MD a RD vplyv na výpočet mojej dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

vplyv by mohla mať iba v prípade, keby ste ukončili pracovný pomer skôr a hneď by ste išli na ÚPSVaR.

Pokiaľ by ste posledné dva roky pred evidenciou na ÚPSVaR boli iba na RD, tak čerpanie dovolenky by už nemal žiadny vplyv na výpočet výšky dávky v nezamestnanosti.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka