Má kamarátka po reťazových pôrodoch nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

mám kamarátku, ktorá mala reťazové pôrody. Teda 6 rokov bola na rodičovskom. Predtým bola zamestnaná, ale bola aj skoro rok na PN.

Má nárok na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak jej už pracovný pomer netrvá, tak záleží od toho, kedy skončil. Pokiaľ od ukončenia pracovného pomeru uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjde evidovať na ÚPSVaR, tak už nevznikne nárok na podporu. Nesplní podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka