Má manžel nárok na uplatnenie daňového bonusu zo zvýšenia zaplatenej splátky úveru?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Ak je hlavný dlžník hypotéky na bývanie na materskej dovolenke a neodovzdá daňové priznanie (nemal žiadný príjem), má spoludlžník (manžel) nárok na uplatnenie daňového bonusu zo zvýšenia zaplatenej splátky úveru?

Môže to uviesť v žiadosti na ročné zúčtovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na daňový bonus na zaplatené úroky vzniká len žiadateľovi. Spoludlžníkovi nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nevzniká.

Daňové priznanie môže podať dlžník = manželka, aj keď nemala zdaniteľný príjem.

S prianím pekného dňa,
Lenka