Má manžel nárok v ročnom zúčtovaní na daňový bonus na dieťa za 6 mesiacov?

Zodpovedané
24. sep 2023

Dobrý deň,

môj muž poberal pol roka materskú a ja som bola pol roka na neplatenej rodičovskej dovolenke. Po pol roku nastúpil normálne do práce.

Má nárok v ročnom zúčtovaní na daňový bonus na dieťa za tých 6 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

po skončení roka požiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môže douplatniť nevyplatený daňový bonus (DB) za mesiace kedy bol na materskej (v 2023).

Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára. Výška DB sa prepočíta podľa celoročného príjmu a bude záležať koľko zarobil.

S prianím pekného dňa,
Lenka