Má moja bývalá manželka nárok na daňový bonus na Slovensku, keď je zamestnaná v Rakúsku?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

moja bývalá manželka pracuje v Rakúsku.

Má nárok ná daňový bonus na Slovensku, keď všetky veci ohľadom detí poberá v Rakúsku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je rezidentom na SK? Má deti zverené do jej výhradnej starostlivosti? Vie zdokladovať, že stredobom záujmom je SK?

Ak na tieto otázky zodpovedáte áno, potom môže mať nárok na DB aj keď bude mať zdaniteľný príjem iba zo zahraničia /Rakúska.

S prianím pekného dňa,
Lenka