Má plný invalidný dôchodca nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
7. aug 2023

Dobrý deň,

plný invalidný dôchodca má odpracovaných cca 5 rokov.

Má nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na dávku v nezamestnanosti môže vzniknúť aj osobe, ktorá je poberateľom invalidného dôchodku, ak pokles jej schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť neprekročí 70%.

Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %. Záleží od toho aké má % poklesu vykonávať zárobkovú činnosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka