Má vodič nárok na cestovné náhrady v sume podľa toho, že koľko hodín strávi v určitej krajine?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Jedná sa o prácu vodiča, ktorý je väčšinu mesiaca v zahraničí a pár dní na Slovensku. Celý turnus je preč z domu, prespáva v pracovnej dodávke.

Má nárok na cestovné náhrady v sume podľa toho, že koľko hodín strávi v určitej krajine?

Mohli by ste prosím skontrolovať výpočet?

Ďakujem

Dobrý deň,

stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytuje zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre danú krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín.

Ak strávil v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.

Napr. za dni 8.12.-12.12, uznala by som 5 dní po 45 EUR. Je to pre neho výhodnešjšie, nakoľko v CZ 12.12. bol iba 4 hod.

S prianím pekného dňa,
Lenka