Mala by som nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
28. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne som na predĺženej rodičovskej z dôvodu zlého zdravotného stavu dieťaťa. Mám ju schválenú do 31.1.2026. Zmluvu mám na dobu neurčitú, ale firma skončila svoju činnosť minulý rok v júli. Prevzala ju firma, ktorá má na starosti nás zvyšné, ktoré sme na materskej či rodičovskej. Ozval sa mi konateľ, či by som súhlasila s ukončením ku koncu novembra s tým, že mi preplatí dovolenku a odstupné. Po materskej som kvôli svojim zdravotným problémom bola ešte pol roka PN.

Ak by som náhodou v roku 2026 musela ísť na úrad práce, budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak áno, na akú?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynú 2 roky a až tak sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Potrebujete sa zaevidovať do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka