Mám nárok len na poberanie rodičovského príspevku?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či mám nárok len na poberanie rodičovského príspevku od narodenia dieťaťa.

Momentálne som od 12.1.2023 evidovaná ako nezamestnaná na úrade práce. Predtým som bola na rodičovskej dovolenke a poberala som vyšší rodičovský príspevok, pretože som mala nárok na materské. Pracovný pomer, z ktorého mi bolo vypočítané materské skončil 4/2020. Aktuálne som teda nezamestnaná tehotná s termínom pôrodu koniec augusta 2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na poberanie rodičovského príspevku od narodenia dieťaťa.

Nárok na tehotenské a materské Vám nevznikne, nakoľko už dávno nie ste v ochrannej lehote, nemáte aktívne nemocenské poistenie a ani za posledné dva roky pred pôrodom 270 dní nemcoenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka