Mám nárok na dovolenku aj za december?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

nastúpila som do nového zamestnania 1.11.2022., vznikol mi nárok na dovolenku 4 dni (2 dni na mesiac). V decembri som musela ísť na OČR, ktorá trvala 13 dní.

Mám nárok na dovolenku aj za december?

Ďakujem

Dobrý deň

keďže ste v roku 2022 neodpracovali u toho istého zamestnávateľa aspoň 60 dní, v takomto prípade máte nárok na dovolenku za každých 21 odpracovaných dní, a to v dĺžke jednej dvanástiny zo základnej výmery dovolenky v príslušnom kalendárnom roku. Spočítajte si odpracované dni a podľa toho budete vedieť Váš nárok.

S prianím pekného dňa,
Lenka