Mám nárok na materské, keď som evidovaná na úrade práce?

Zodpovedané
24. jan 2024

Dobrý deň,

môj pracovný pomer zanikol 11.10.2021, vtedy som bola tehotná s prvým dieťaťom. Odvtedy som evidovaná na úrade prace a momentálne som zase tehotná.

Mám nárok na materské, keď sa mi narodí druhé dieťa v apríli 2024?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na poberanie rodičovského príspevku od narodenia dieťaťa.

Nárok na tehotenské a materské Vám nevznikne, nakoľko už dávno nie ste v ochrannej lehote, nemáte aktívne nemocenské poistenie a ani za posledné dva roky pred pôrodom 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka