Mám nárok na materské, keď som mala zamestnanie a aj dohodu?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

bola som zamestnaná 8 mesiacov a plus som mala dohodu 3 mesiace u iného zamestnávateľa, ktorý mi odvádzal odvody. Pred nástupom do zamestnania som bola na rodičovskej dovolenke a evidovaná ako nezamestnaná. Keby mi majú rátať materskú iba zo zamestnania, chýbalo mi tam pár dní k 270 dňom. Vzhľadom na to som si našla zamestnanie na dohodu, aby sa mi násobili dni a vyšla mi materská.

Dnes som volala s pracovníčkou SP a tá mi povedala, že je nový zákon a už sa dni nedajú násobiť. Vraj platí jeden mesiac - 30 dní bez ohľadu na to, že koľko dohôd mám. Som z toho zmätená, lebo všade mi povedia inak.

Mám nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, citujem zo zákona o Sociálnom poistení, §48 ods.1:
Do doby poistenia podľa prvej vety sa započítavajú všetky skončené nemocenské poistenia a všetky trvajúce nemocenské poistenia.

https://www.autora.sk/zz/2003/461/#48

S prianím pekného dňa,
Lenka