Mám nárok na materské/tehotenské v ochrannej lehote?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

momentálne som od 1.8.2023 zaevidovaná na úrade práce a začínam poberať podporu. Posledný pracovný pomer mi trval od 1.11.2019 do 31.7.2023. Tehotenstvo som zistila po skončení pracovného pomeru. Počas pracovného pomeru som bola aj PN (18.7.-2.8.2022, 26.9.2022-13.2.2023, 16.2.-31.7.2023).

Budem mať nárok na materské a tehotenské v ochrannej lehote i napriek tomu, že som bola PN?

Nástup na materskú by bol až v roku 2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

otehotneli ste do pol roka od ukončenia pracovného pomeru, budete mať nárok na tehotenské a materské v ochrannej lehote.

270 dní nemocenského poistenia tiež splníte, nakoľko išlo o PN počas trvania pracovného pomeru a všetky tri PN boli v rámci podporného obdobia (platené PN).

S prianím pekného dňa,
Lenka