Mám nárok na nejaké dávky?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či mám nárok na nejakú finančnú pomoc od štátu. V máji som ukončila štúdium na VŠ (2. stupeň), odtiaľ som išla rovno na úrad práce. V tom čase som už bola v 8. týždni tehotenstva a už som sa ani nezamestnala. Termín pôrodu mám v januári 2024, aktuálne som v 21. týždni. S určitosťou viem, že nemám nárok na podporu, tehotenské a a ani materskú.

Mám nárok na nejaké iné dávky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak nemáte nárok na materské, budú Vám vyplácať rodičovský príspevok odo dňa narodenia dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka