Mám nárok na nemocenské dávky, keď do práce nastúpim 1.9.2023 a 4.9.2023 pôjdem na PN?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

po ukončení rodičovského príspevku 31.8.2023 od 01.09.2023 mám nastúpiť do pracovného pomeru. Problém je, že za 08/2023 som mala nepriaznivý zdravotný stav, kde som prišla o dieťatko. Plánujem ísť na PN.

Mám nárok na nemocenské dávky v prípade, keď nastúpim k zamestnávateľovi 1.9.2023 a dňom 4.9.2023 nastúpim na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je úplne jasné, či máte nastúpiť do nového pracovného pomeru. Ale na PN môžete ísť aj v prvý deň trvania pracovného pomeru. Zamestnávateľovi PN oznámte.

S prianím pekného dňa,
Lenka