Mám nárok na pandemickú OČR do 09/2023 aj v prípade, že by pracovný pomer po mesiaci zanikol?

Zodpovedané
5. jún 2023

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o informáciu ohľadom pandemickej OČR.

Syn bude mať v júni 3 roky a v septembri nastupuje do škôlky. Rodičovský príspevok je na manžela, nakoľko som nebola pred tehotenstvom zamestnaná. Nemám teda doteraz ani hradené nemocenské poistenie.

Od júna mi však začína pracovný pomer a aj nárok na pandemickú OČR.

Mám nárok na pandemickú OČR do 09/23 (nástup do škôlky) aj v prípade, že by pracovný pomer po mesiaci zanikol?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ by ste boli v deň podania žiadosti nemocensky poistená (ešte by Vám trval pracovný pomer) a splnili by ste všetky podmienky na schválenie, tak ukončenie pracovného pomeru po nejakom čase nemá vplyv na vyplatenie OČR.

S prianím pekného dňa,
Lenka