Mám nárok na podporu, keď majiteľ zrušil prevádzku a ja som dostala výpoveď?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

od roku 2017 som zamestnaná a v roku 2020 som išla na materskú. Majitel zrušil prevádzku a k 31.1.2023 som dostala výpoveď. Do júla som ešte na rodičovskom.

Budem mať nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podstatné je, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bola poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia. Budete mať nárok na podporu.

S prianím pekného dňa,
Lenka