Mám nárok na podporu, keď sa zaevidujem na úrade práce?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

5. septembra mi končí rodičovská dovolenka a ukončujem pracovný pomer.

Mám nárok na podporu, keď sa zaevidujem na úrade práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Toto by ste mali splniť. Uvádzate, že ukončujete pracovný pomer po RD.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka