Mám nárok na preplatenie dovolenky vzniknutej počas materskej dovolenky?

Zodpovedané
24. nov 2023

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky so starším synom našu firmu "prebrala" iná spoločnosť a so zamestnancami uzatvorila nové pracovné zmluvy na dobu určitú do konca tohto mesiaca. Ja som však otehotnela a hneď išla opäť na MD s mladším. 30.11.2023 mi končí zmluva. Nepredpokladám predĺženie, keďže som ani nenastúpila a od 28.11.2023 budem na RD.

Čo sa pre mňa mení tým, že už nebudem mať platný pracovný pomer?

Mám nárok na preplatenie dovolenky vzniknutej počas MD?

Ak by som po RD šla na ÚPSVaR, z čoho sa vypočíta podpora?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na preplatenie vzniknutej dovolenky počas materskej pri skončení pracovného pomeru budete mať. Neuvádzate však žiadne konkrétne dátumy, teda neviem posúdiť, či Vám nejaká vôbec vznikla a takisto sa nevyjadrím z čoho by sa Vám vypočítala dávka v nezamestnanosti.

Ak by ste sa šli zaevidovať až po dvoch rokoch po skončení pracovného pomeru, nárok na dávku v nezamestnanosti by Vám vôbec nevznikol.

S prianím pekného dňa,
Lenka