Mám nárok na rizikovú PN, keď pracujem na trvalý pracovný pomer a zároveň som spoločník v s.r.o.?

Zodpovedané
1. dec 2023

Dobrý deň,

som spoločníkom v jednej s.r.o. Nie som v nej zamestnaná a ani nepoberám stadiaľ financie. Pracujem v inej firme na TPP už cez 10 rokov.

Mám nárok na rizikovú PN a potom na tehotenský príspevok, materskú a neskôr rodičovský?

Viem len, že nemôžem byt vedená na úrade práce a nemám nárok na podporu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, nárok na PN, tehotenské aj materské budete mať zo zamestnania (TPP). Po skončení materskej budete mať aj nárok na vyšší rodičovský príspevok.

S prianím pekného dňa,
Lenka