Mám nárok na spätné vyplatenie príplatku k prídavku?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň

som invalidná dôchodkyňa s ID viac ako 75%. Som slobodná matka 3-ročného syna, zamestnaná na trvalý pracovný pomer. Daňový bonus som nepoberala, nakoľko som bola na rodičovskej dovolenke so synom. Na úrade práce ma odbili, že som trvale zamestnaná. Počas MD a RD som bola doma, nikde som nepracovala, poberala som ID a rodičovský príspevok.

Mám nárok na spätné vyplatenie príplatku k prídavku?

Ďakujem

Dobrý deň,

uplatniť si nárok môžete spätne najviac za obdobie šiestich mesiacov.

Ale pokiaľ máte aktívny pracovný pomer, posudzujú Vás, že ste a aj boli zárobkovo činná. V danom čase ste síce čerpali rodičovskú dovolenku, ale na ktorú ste mohli, ale aj nemuseli nastúpiť.

Jednou z podmienkou priznania je: nemať zárobkovú činnosť.

S prianím pekného dňa,
Lenka